İLİMİZDE ABİDE 2024 ARAŞTIRMASI
ABİDE 2024 araştırması ilimizde 6 - 10 Mayıs tarihlerinde örneklem olarak seçilmiş 27 okulumuzda başarı ile gerçekleştirilmiştir.İlimizde 27 okul, 51 şubede öğrenim gören 4, 8 ve 10. sınıf düzeyinde 1333 öğrencinin katılımıyla gerçekleşen ABİDE Araştırması başarıyla tamamlandı.
ABİDE 2024 Araştırması kapsamında örneklem olarak belirlenen okullar; İl Millî Eğitim Müdürümüz Halil İbrahim AKMEŞE tarafından ziyaret edildi, İl Millî Eğitim Müdürümüz Halil İbrahim AKMEŞE okul ziyaretlerinde ABİDE Araştırması hakkında öğrencilerimizle sohbet etti.
Akademik Becerilerin İzlenmesi ve Değerlendirilmesi (ABİDE) araştırması; 4, 8 ve 10. sınıf düzeylerinde eğitim gören öğrencilerin okulda öğrendikleri bilgi ve becerileri gündelik yaşamda kullanabilme durumlarını gerçek yaşam senaryoları aracılığıyla eleştirel düşünme, problem çözme, muhakeme etme, yorum yapma gibi üst düzey düşünme becerileri üzerinden ölçmektir. K12 Beceriler Çerçevesi Türkiye Bütüncül Modeli gözetildiğinde bilişsel becerilerin yanında öğrencilerin sosyal-duygusal öğrenme becerileri de ABİDE araştırması kapsamında uygulanan öğrenci, öğretmen ve okul yöneticisi anketleriyle ölçülmektedir.